Ajarännak aastasse 1991

Eile oli koolimaja täis teistmoodi saginat. Koolipere saabus majja omapärastes riietes ning maja ees seisid tavapärasest vanemad sõidukid. Miks küll nii? Õpetaja Evelin Tiiteri ja 11. klassi õpilaste Marta Reimali ja Kairi Lesnõhi eestvedamisel rännati sel päeval 20. augustisse aastal 1991.

Õpilased olid kehastunud kooli vilistlasteks ning saabusid koolimajja vilistlaste kokkutulekule. Päev algas koduklassides, kus tutvuti üksteisega, räägiti mis on igaühest pärast kooli lõpetamist saanud ja kuidas nende elu on aastas 1991 kulgemas.

Ootamatult saabus kooli direktori teade, et Tallinnas on väga ärev olukord ning kutsus kõiki kooli saali asja arutama. Tuliste vaidluste tulemusel otsustati ühiselt avaldada Tallinnas toimuvale toetust ning teha Kadrinas oma meeleavaldus.

Kiirelt valmistati sildid-plakatid ning mindi ühise rongkäiguga laululavale meelt avaldama. Isamaaliste laulude saatel jõudis lõpuks meeleavaldajatele ka teade, et eesti on vaba!

Lõpetuseks rännati läbi muusikaliste etteastete ajas tänapäeva tagasi.

Loodetavasti aitas see loominguline rollimäng õpilastel enda jaoks paremini lahti mõtestada, mis siis ikkagi 30 aastat tagasi toimus ja kuidas tolle aja inimesed end tunda võisid.

Sündmusest on valminud 12. klassi õpilase Marko Raumani käe läbi meeleolukas videokokkuvõte.

Egert Eenmaa, huvijuht

VAATA KA FOTOMEENUTUSI